Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  12 по 18 червня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Упродовж цього тижня Хмельниччина перебувала переважно в умовах зниженого атмосферного тиску з переважанням нестійких повітряних мас, а ще атмосферних фронтів різного типу, які принесли дощі, місцями з градом і поривами вітру. вдень спеку та, подекуди, похолодання в ранкові періоди.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  250С…130С  тепла.

На річках, які протікають на території області, відбувались коливання рівнів води, в залежності від погодних умов та опадів, з загальною невеликою перевагою спаду.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в більшості днів відбувались невеликі коливання рівня води в інтенсивністю ±(1-3) см/добу, без загальної істотної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води знизився на 2 см/добу і становить 303 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж вказаного періоду відбувалось поступове зниження рівня води на 1-2 см щодоби та загальним зниженням за тиждень на 8 см. За останню добу рівень води знизився на 1 см/добу і становить 234 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в залежності від погодних умов та опадів, з перевагою загального зниження рівнів води за звітний період. Впродовж останньої доби переважало коливання рівнів ±(1-8) см/добу, з перевагою спаду.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,49 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,57 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 115,28 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь