Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 19 по 25 червня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Початок звітного тижня був спекотним. Температура повітря місцями досягала +29…+30 градусів. З 20-го червня на Хмельниччину завітав холодний атмосферний фронт, внаслідок чого денна температура повітря дещо знизилась до +22… +23 градусів. Це також принесло з собою сильний північно-західний вітер та короткочасні дощі з грозами.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  250С…130С  тепла.

На річках, які протікають на території області, літня межень з невеликими коливаннями рівнів води та часом рівні на деяких водних постах залишались без змін. 

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в більшості днів рівень води залишався без змін, або в інші дні відбувались невеликі коливання рівня води інтенсивністю ±(1-2) см/добу, без загальної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 302 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж вказаного періоду переважало поступове щоденне зниження рівня води на 1-2 см, з загальним невеликим зниженням рівня води за тиждень на 4 см. За останню добу рівень води піднявся на 2 см/добу і становить 230 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер спостерігалась відбувались коливання рівнів води в залежності від погодних умов та опадів, з тенденція до загального невеликого зниження рівнів води за звітний період. Впродовж останньої доби переважало коливання рівнів в межах ±(1-3) см/добу,

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,47 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,53 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 114,60 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь