Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 26 червня по 02 липня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Упродовж вказаного періоду погодні умови на Хмельниччині визначав антициклон, – на всій території області було стабільно сухо, сонячно та спекотно. Натомість останньої доби пройшли зливові дощі з грозами та поривами вітру. Температура повітря на тижні перебувала в межах  320С…140С  тепла.

На річках, які протікають на території області, встановлюється глибока літня межень з невеликими коливаннями рівнів води та часом рівні на деяких водних постах днями залишались без змін. 

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в більшості днів рівень води залишався без зміну, без істотної загальної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 301 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж вказаного періоду переважало поступове зниження рівня води на 1-3 см щодоби, з загальним невеликим зниженням рівня води за тиждень на 8 см. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 220 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер спостерігалась відбувались невеликі коливання рівнів води ±(1-9) см/добу, з тенденціями до загального зниження рівнів води за звітний період. Впродовж останньої доби переважало коливання рівнів в межах ±(15) см/добу.

Дані про рівні води   водосховищ та їх наповнення, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наведено в додатку 2 (формат Excel). 

Найбільші водосховища в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. р.Південний Буг) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води стабільний і перебуває на відмітці 265,45 м БС (зміна з початку звітного тижня: -3 см) (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. р.Прип’ять) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. 202,49 м БС (зміна з початку звітного тижня: -4 см)  (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. р. Дністер), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 114,73 м БС (зміна з початку звітного тижня: +14 см) (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь