Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  03 по 09 липня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

На початку тижня, після спекотних днів, Хмельниччину  накрили інтенсивні дощі з грозами та шквальними поривами вітру, стало прохолодніше. Втім подальші дні були сонячними, спекотними і сухими. Температура повітря на тижні перебувала в межах  300С…130С  тепла.

На річках, які протікають на території області, літня межень переривалась дощовим паводком, невелика хвиля якого сформувалась після випадіння інтенсивних опадів, з підняттями рівнів води в межах русел на 3-75 см/добу, без негативних наслідків. З припиненням дощів та схилових стоків відбувається поступовий спад рівнів води.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в більшості днів, внаслідок опадів, рівень води зростав на 1-16 см/добу. В останні дні відмічається спад рівня. Загалом впродовж тижня рівень підвищився на 19 см.. За останню добу рівень води знизився на 4 см/добу і становить 321 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – після різкого підйому рівня води (04.07.2024 на 75 см/добу) впродовж наступних днів переважало поступове зниження рівня води на 3-25 см щодоби, з загальним невеликим підвищенням рівня води за тиждень на 15 см. За останню добу рівень води знизився на 6 см/добу і становить 237 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер опади на початку тижня сформували невелику хвилю дощового паводку, яка в наступні дні пішла на спад. На загал рівні води за звітний тиждень зменшились на 6-30 см. Впродовж останньої доби переважало зниження рівнів від 2 до 38 см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,61 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,48 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 116,08 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь