З початком вказаного періоду на Хмельниччині зберігалась тенденція до похолодання. Погода була менш спекотною, з короткочасними дощовими опадами та грозами. Проте у вихідні погода вже була по справжньому з літньою спекою. А вже з 29 липня, на тлі проходження холодного атмосферного фронту, відбулось значне послаблення спеки та встановлення більш комфортної температури повітря, але водночас викликало й сильний вітер – до штормових поривів 15-20 м/с. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні перебували в межах 29оС…14оС тепла.
На річках, які протікають на території області, після нетривалого підвищення рівнів води внаслідок випадіння опадів, відбувається їх поступове зниження до попередніх відміток літньої межені.
Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:
Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль) – у частині днів вказаного періоду рівень води залишався без змін, та після випадіння опадів відбувалось підвищення рівня з наступним його зниженням. Загалом впродовж тижня рівень підвищився на 4 см. За останню добу рівень води знизився на 1 см/добу і становить 300 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.
Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – після опадів на початку звітного періоду спостерігалось короткочасне збільшення рівня води на 46 см в межах русла річки, з наступним зниженням на кінець тижня до попередньої відмітки. За останню добу рівень води знизився на 1 см/добу і становить 203 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.
Басейн р. Дністер:
На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер в перші дні тижня переважало підвищення рівнів води на 2-7 см/добу з подальшою тенденцією до поступового їх зниження на кінець звітного періоду. Впродовж останньої доби відбувались коливання рівнів води в межах ±(2-5) см/добу та на частині водних постів рівні залишались без змін.
Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:
– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,58 м БС (НПР=265,50 м БС).
– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,41 м БС (НПР=203,00 м БС).
– Дністровське водосховище (бас. Дністра), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 116,19 м БС (НПР=121,00 м БС).
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.