Минулий період починався з порівняно теплої погоди, було не по-зимовому тепло – не будо ні морозів, а ні снігу. А вже 03 січня атмосферний фронт приніс на Хмельниччину помірні та незначні опади у вигляді мокрого снігу, а також зниження температури. Внаслідок на території області місцями утворився сніговий покрив рихлого снігу шаром 1-4 см, а на дорогах місцями ожеледиця. Морозна погода протрималась до кінця звітного тижня. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень від 8оС тепла до 1оС морозу, вночі від 3оС тепла до 5оС морозу.
На річках, що протікають на території області, режим зимової межені та переважно відбувались невеликі коливання рівнів води інтенсивністю 1-8 см/добу. На частині водомірних постів рівні днями залишались без змін. На ділянках річок з повільною течією відмічаються забереги і тонкий лід, а на ставках – льодостав. За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:
Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж вказаного періоду рівень води переважно залишався без змін та без істотної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 279 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.
Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня відмічались коливання рівня води ±(2-5) см/добу та в окремі дні рівень залишався без змін. За підсумками тижня рівень води збільшився на 3 см. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 216 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.
Басейн р. Дністер:
На лівобережних притоках річки Дністер впродовж звітного періоду відбувались коливання рівнів води інтенсивністю ±(5-9) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. Впродовж останньої доби переважало невелике зниження рівнів води на 1-3 см/добу, або на окремих ділянках річок рівні води залишались без змін.
Режим роботи найбільших водосховищ
Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:
– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,61 м БС (НПР=265,50 м БС).
– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,35 м БС (НПР=203,00 м БС).
– Дністровське водосховище (бас. Дністра), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 115,73 м БС (НПР=121,00 м БС).
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.