Після короткочасного похолодання, починаючи вже з другої половини календарного тижня (дня весняного рівнодення) на тлі південно-західного вітру та під впливом поля високого атмосферного тиску, на Хмельниччині відбулось поступове підвищення температури повітря, опади припинились. І хоча вночі ще залишався невеличкий морозець, та в денні години березневе сонце вже прогрівало приземний шар повітря до більш комфортних температур.
Втім останні дні звітного періоду відмічались із короткочасним похолоданням до +(4-6) градусів та ще й з вітром та дощем. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень від 2оС до 14оС тепла, вночі від 2оС морозу до 4оС тепла.
На річках, які протікають на території області, знов встановився малозмінний режим межені з невеликими змінами рівнів води на водпостах від 7 до 13 см/тиждень, в межах русел річок з перевагою зростання внаслідок опадів в останні дні звітного періоду, та на деяких ділянках річок рівні води залишались без змін. За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:
Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного тижня рівень води, в більшості днів, залишався без змін та в окремі дні відбувалось невелике зниження рівня води без істотної загальної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води збільшився на 1 см/добу і становить 276 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.
Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня відмічалось невелике зниження рівня води та останніми днями рівень переважно залишався без змін. Загалом рівень води за звітний період практично не змінився. За останню добу рівень води збільшився на 2 см/добу і становить 213 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.
Басейн р. Дністер:
На лівобережних притоках річки Дністер впродовж минулого періоду відбувалось коливання рівнів води від 9 до 13 см/добу, з перевагою підвищення, та на частині ділянок річок рівні днями залишались без змін. Впродовж останньої доби, внаслідок опадів. переважало збільшення рівнів води на 2-4 см/добу.
Режим роботи найбільших водосховищ
Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:
– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 м БС (НПР=265,50 м БС).
– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,55 м БС (НПР=203,00 м БС).
– Дністровське водосховище (бас. Дністра), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 116,45 м БС (НПР=121,00 м БС).
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.