Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 07 по 13 травня 2025 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду тепла й сонячна погода змінилася на прохолодну й сиру. Під впливом області зниженого атмосферного тиску та нестійких повітряних мас Хмельниччину накрили опади.

Надалі, внаслідок надходження холоду з північних регіонів Європи, погода на території області вже була прохолодною і дощовою. Під впливом холодного фронту із північних широт вночі температура опускалась до +2…+3°, а на поверхні ґрунту відмічались заморозки. Удень повітря прогрівалась лише до +10…+13°.

Поки що в травні температура залишається нижчою або близькою до норми, а періодичні похолодання та опади лише посилюють відчуття тривалої весни. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень від 10оС  до  15оС тепла, вночі від 2оС до 7оС тепла.

На річках, які протікають на території області, впродовж звітного періоду зберігався режим межені та відбувались невеликі коливання рівнів води максимальною інтенсивністю ±(3-11) см/тиждень. На деяких ділянках річок рівні води днями залишались без змін. За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного періоду, як і минулого тижня, в переважній більшості випадків вимірювань на водомірному посту, рівень води залишався без змін і без істотної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 274 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня, в більшості днів, рівень води залишався без змін та без суттєвої загальної зміни рівня за тиждень (+1 см). За останню добу рівень води залишався без змін і становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках річки Дністер впродовж минулого періоду продовжував утримуватись режим межені та відбувались коливання рівнів води в межах ±(3-11) см/тиждень. На частині ділянок річок рівні днями залишались без змін.  Впродовж останньої доби спостерігались коливання рівнів води інтенсивністю ±(1-2) см/добу або на інших ділянках річок рівні води залишались без змін.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,48 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,69 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 119,61 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь