Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 01 по 07 січня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

На протязі минулого тижня на Хмельниччині відмічалась хмарна, в окремі дні хмарна з проясненням погода. В північних районах зберігався сніговий покрив до 2 см. Наприкінці звітного тижня пройшли короткочасні опади у вигляді дощу з мокрим снігом та снігу, що сприяло відновленню снігового покриву шаром 3-5 см. На Різдво, 07 січня, – сонячно і морозно. Денна температура повітря на протязі тижня утримувалась в межах 0,1…5,4° тепла, а в нічні часи коливалась від 1° тепла до  5,5° морозу. 

Сума опадів за звітний тиждень становить: 

– бас. Дністра – 3,1-8,5 мм; 

– бас. Південного Бугу – 3 мм; 

– суббас. Прип’яті –8-7,6 мм.

На річках зберігався режим зимової межені з невеликими добовими коливаннями рівнів води та утриманням рівнів води без змін на іншій частині річок області. На штучних водоймах спостерігається льодостав із невеликою товщиною льоду. На  ділянках річок із повільною течією почали утворюватися забереги.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер протягом тижня відмічалось незначне добові коливання  рівнів води від -5 до +3 см, в межах природних русел, з перевагою спаду. Дані про зміни рівнів на гідропостах за тиждень наведені в додатку 1.

Басейн р. Південний Буг:

Переважно рівні води (г/п Пирогівці) протягом тижня коливались в межах +5, -4 см/добу  і на кінець звітного періоді рівень становить 205 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять: 

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води за тиждень практично утримувався без змін  і становить 280 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах „Хомора” (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Протягом минулого тижня, рівні ґрунтових практично не змінились. Глибина залягання ґрунтових вод знаходилась в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,30 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,30-3,40 м від поверхні землі.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах (додаток 2).  

Інші малі водосховища працюють за Правилами експлуатації.

Найбільші водосховища в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по бас. р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством, рівень води перебуває на відмітці 265,55 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.  

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,63 мБс (НПР=203,00 мБс). 

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області на ранок 07 січня становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 115,50 мБс (НПР 121,00 мБс). 

Залишити відповідь