Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 20 по 26 травня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

На початку  минулого тижня  спостерігалась хмарна з проясненнями погода. Друга половина даного періоду відмічалась приходом холодних повітряних мас з північного заходу, що призвело до відчутного зниження температур повітря.  В окремі дні тижня місцями по області випадали короткочасні дощі.  Протягом  всього тижня денні температури повітря  коливалась в межах +11,9…+26,8°С,  в нічні часи +1,1… +8,7 ° С.

  Сума опадів за звітний тиждень становить:

– бас. Дністра = 3,8-5,1 мм;

– бас. Південного Бугу = 5,0 мм;

– суббас. Прип’яті = 6,3-8,8 мм.

На річках області спостерігається  стабільний режим з  незначним добовим коливанням рівнів води, які проходять у межах їх русел. Дощі, які випадали протягом тижня, істотних змін у гідрологічний режим річок не вносили. 

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер протягом тижня відмічались максимальні добові коливання  рівнів води ±1-7 см, в межах русел.

Басейн р. Південний Буг:

Рівні води (г/п Пирогівці) протягом тижня в більшості випадків залишались без змін, або коливались в межах ±(1-2) см/добу  і на кінець звітного періоду рівень становить 212 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівні води на протязі тижня рівень води переважно залишався без змін і становить 277 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах.

Щодо ситуації на найбільших водосховищах в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,55 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,62 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,83 мБс (НПР 121,00 мБс). Згідно скорегованих та затверджених Сектором у Хмельницькій області Держводагентства режимів роботи водних об’єктів на р. Хомора (суббас. р.Прип’ять) продовжуються попуски води з ставків, для підтримання рівня води в ставку «Гамарня» – джерела питного водопостачання м. Полонне Хмельницької області.

Залишити відповідь