Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 19 по 25 серпня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

Протягом звітного періоду на території Хмельниччини зберігалась тепла (вдень спекотна), з мінливою хмарністю погода, вранці часом тумани.  На початку та наприкінці звітного тижня випадали невеликі опади.

Сума опадів за звітний тиждень становить:

– суббас. Прип’яті (м/с: Ямпіль-Шепетівка) = 20,9-15 мм;

– бас. Південного Бугу (м/с Хмельницький) = 3 мм;

– бас. Дністра (м/с: Н.Ушиця-К-Подільський)= 0-7 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години коливалась в межах  +24…+31,6оС, в нічні періоди +12…+18оС.

На річках, що протікають в межах області, продовжується режим літньої межені. Повсюдно по області  відмічався  значний недобір опадів. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) на протязі тижня рівень води, в переважній більшості випадків, залишався без змін і на кінець тижня становить 277 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

Рівень води на р. П.Буг (г/п Пирогівці) протягом  тижня, в більшості випадків, залишався без змін, або  поступово знижався і на кінець звітного періоду рівень води становить 213 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, протягом тижня, відмічалось коливання рівнів води ±(1-4), або в окремі дні рівні води, на деяких водпостах, рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишалась в інтервалах: в заплавах річок 0,75-1,20 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,20-2,65 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні: 

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. За вказівкою БУВР р. П.Буг, згідно затвердженого режиму, продовжується спрацювання водосховища, для підтримання сприятливого режиму на поверхневих питних водозоборах. Рівень води перебуває на відмітці 265,36 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 201,87 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,44 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь