До уваги водокористувачів!

розміщено в: Новини | 0

З 01 січня 2025 року розпочинається період подання звітів про використання води за 2024 рік по формі №2ТП-водгосп (річна).

Звіт про використання води водокористувачі подають в електронній формі через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України (через електронний кабінет водокористувача – сайт e-services.davr.gov.ua).

Порядком ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Мінекології від 16.03.2015  № 78 встановлено єдині правила ведення державного обліку водокористування, які є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, діяльність яких підлягає державному обліку водокористування (далі – водокористувачі).

Отже, подання звітності про використання води є обов’язком для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин, та:

– здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу;

– забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;

– забирають воду для зрошення в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом зрошувального періоду);

– мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);

– мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 метрів кубічних води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;

– використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;

– здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;

– віднесені до галузі гідроенергетики;

– користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

На Звіт накладається кваліфікований електронний підпис та/або кваліфікована електронна печатка водокористувача з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Копії електронних Звітів з відміткою про одержання подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями з рентної плати до територіальних органів ДПС.

Звітність про використання води подається не пізніше 01 лютого до організацій, що належать до сфери управління Держводагентства.

Для отримання детальної інформації та отримання консультацій щодо заповнення електронної форми Звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) звертатись до відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод, тел. (0382)-79-55-97, e-mail: khmvvr@ukr.net.

Залишити відповідь