З Міжнародним днем Дністра!

розміщено в: Новини | 0

Витік річки Дністер розташований поблизу села Вовче Львівської області. Перетинає південно-західний край Подільської височини, протікає по межі України з Республікою Молдова, повертаючись на територію України, впадає у Дністровський лиман і далі – у Чорне море.

Річка Дністер є третьою рікою (після Дніпра й Південного Бугу) за довжиною на території нашої держави та дев’ятою у Європі.

Дністер – це транскордонна річка, оскільки її басейн лежить у межах трьох країн: України, Молдови та Польщі. Розташовується на території семи областей України – Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Одеської.

Дністер – найбільша ріка в межах Хмельницької області (Кам’янець-Подільського району), довжина становить 152 кілометрів.

Згідно даних звітності про використання води в 2023 році в басейні забрано 11,5 млн куб. м свіжої поверхневої води або 18 % від загального забору в області і 6,8 млн куб. м підземної води або 17 % від загального забору в області.

Використання води в басейні склало 14,4 млн куб. м, в тому числі для забезпечення питних і санітарно-гігієнічних потреб – 8,1 млн куб. м, виробничих потреб – 5,1 млн куб. м, для потреб зрошення – 0,9 млн куб. м. Найбільш водоємкими є комунальна галузь, об’єкти риборозведення та переробна промисловість.

Річки річкового басейну Дністра також виконують роль приймачів зворотних (стічних) вод. Протягом 2023 року до річок басейну на території області було відведено 12,2 млн куб. м зворотних вод, в тому числі 0,051 млн куб. м – забруднених. Найбільші обсяги зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти відводяться комунальними підприємствами.

Для покращення екологічного стану річок та досягнення “доброго” стану масивів поверхневих вод, розроблено проєкт Плану управління річковим басейном річки Дністер, який має бути затверджений до кінця поточного року та почне діяти на період 2025-2030 роки.

День Дністра – це не просто свято. За ним стоїть велична мета – показати суспільству важливість водних ресурсів, нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність цієї унікальної річки, заохотити людей виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

Залишити відповідь