Пожежна безпека у весняно-літній період

розміщено в: Новини | 0

Теплі весняні дні вже принесли масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів, що наносить  величезну шкоду довкіллю.

Та чи не найбільше турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення й лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.

З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

  • Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;
  • Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;
  • Не користуйтеся піротехнічними виробами;
  • Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.

Також інформуємо, що спалювати суху рослинність заборонено відповідно до чинного законодавства.

Зокрема, ст. 77 КУпАП встановлює відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. На порушників, які розводять багаття у лісі, чекає штраф у розмірі від 1 530 до 4 250 грн на громадян, а для посадових осіб — від 4 250 до 15 300 грн

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю тощо призводить до знищення  мікрофлори та фауни верхнього шару ґрунту, гинуть дрібні тваринки, птахи та місця їх гніздування.  Таке  порушення  тягне за собою накладення штрафу на винних осіб від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300  до 21420 грн.

Залишити відповідь