Річка Ушиця

розміщено в: Новини | 0

Ушиця — річка в Україні, в межах Хмельницького та Кам’янець-Подільського районів Хмельницької області, ліва притока річки Дністер .

Бере початок на південь від села Підлісний Олексинець, звідки тече спершу на південний схід та схід, далі – переважно на південь. Південніше с. Сокілець впадає у Дністровське водосховище.

Назва рiчки походить  вiд старославянського слова “ошицю” (по лiвий бiк, лiворуч, лiва притока).

Довжина річки близько 100 км. Площа водозбірного басейну становить близько 1 196 км². Похил річки  2 м/км. Долина V-подібна, завширшки 200—2 000 м. У середній і нижній частині річка протікає глибокою і вузькою (0,3—1,3 км), місцями каньйоноподібною долиною; має багато перекатів і порогів. Заплава завширшки 100—500 м. Річище звивисте, місцями сягає ширини  10-30 м, глибиною 0,3—0,5 м.

У басейні річки Ушиця налічується близько 220 приток різних рівнів загальною довжиною 602 км. Найбільшими з них є р. Вовчок, р. Грем’ячка, р. Ушка, р. Глибочок.

Стік річки зарегульований численними ставками. Всього у басейні річки Ушиця налічується 167 штучних водних об’єктів (ставків) загальною площею водного дзеркала 455,3 га. Також на річці Ушиця розташована Кужелівська гідроелектростанція.

Водні ресурси річки Ушиця та її приток використовується для водопостачання, зрошування, рибництва, гідроенергетики, розведення водоплаваючої птиці.

Південна частина басейну річки Ушиця на території  Староушицької селищної  територіальної громади знаходиться на території Національного природного парку “Подільські Товтри”.

Залишити відповідь