Інформація щодо моніторингу вод

розміщено в: Новини | 0

В жовтні 2024 року  Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій області з метою забезпечення виконання програми державного моніторингу вод по діагностичному та операційному моніторингу здійснював  відбір проб поверхневих вод:

– в 7 пунктах моніторингу в суббасейні річки Прип’ять (басейн річки Дніпро);

– в 11 пунктах моніторингу в басейні річки Дністер;

– в 4 пунктах моніторингу в басейні річки Південний Буг.

За результатами досліджень поверхневих вод в суббасейні річки Прип’ять за фізико-хімічними показниками в р. Случ зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій: ХСК(хімічного споживання кисню), масових концентрацій заліза та марганцю. В р. Хомора виявили перевищення по БСК5 (біологічному споживанню кисню), по ХСК (хімічному споживанню кисню) та по  масовим концентраціям заліза і марганцю. Значення інших біогенних показників (амоній-іонів, фосфат-іонів, нітрат-іонів, нітрит-іонів, сухого залишку) знаходяться  нижче гранично допустимих концентрацій для водойм питного, господарсько-побутового та рибогосподарського водокористування.

 Визначення хімічних показників (пріоритетних та специфічних басейнових) виявили нікель з перевищенням максимально допустимого значення ЕНЯ (екологічного нормативу якості).

Також зафіксували наявність хрому з перевищенням значень ГДК для води рибогосподарських водойм.

Більше  інформації про якісний стан поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять можна знайти на офіційному сайті Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять (https://buvrzt.gov.ua).

При визначені стану  поверхневих вод басейну річки Дністер на деяких масивах, виявлено вміст з концентрацією в межах максимально допустимих нормативів екологічної якості  таких речовин:

*    пестицидів: атразину, ацетохлору, алахлору, метолахлору, симазину;

*    фармацевтичного препарату: триклозану;

*    леткої органічної сполуки: дихлорметану;

*    металу: нікелю.

В двох пунктах моніторингу зафіксували мідь, з концентрацією, яка перевищує гранично допустиму  для води рибогосподарських водойм. В чотирьох точках спостереження з перевищенням ГДК для води рибогосподарських водойм виявили цинк.

 На офіційному сайті Дністровського басейнового управління водних ресурсів (https://vodaif.gov.ua) знаходиться більше інформації про якісний стан поверхневих вод річкового басейну Дністра.

Дослідження, на вміст металів, поверхневих вод  басейну річки Південний Буг, показали присутність:  кадмію, свинцю, нікелю. Та їх концентрації  не перевищують максимально допустимі значення ЕНЯ (екологічного нормативу якості). В незначних кількостях зафіксували хром та кобальт без перевищень ГДК для води рибогосподарських водойм. В одному пункті з концентрацією, яка перевищує гранично допустиму для води рибогосподарських водойм виявили алюміній,  а в іншому – цинк. Також в двох точках спостереження зафіксовано мідь з перевищенням ГДК для води рибогосподарських водойм.

Детальніша інформація про якісний стан поверхневих вод басейну річки Південний Буг знаходиться на офіційному сайті Басейнового управління водних ресурсів  річки Південний Буг (https://buvrpb.davr.gov.ua).

З інформацією щодо результатів моніторингу поверхневих вод питних водозаборів на території Хмельницької області можна ознайомитись в електронній системі Державного агентства водних ресурсів України: МОНІТОРИНГ ТА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ  (http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index).

Залишити відповідь