Інформація щодо моніторингу вод

розміщено в: Новини | 0

На 2025 рік наказом Міндовкілля від 08.01.2025р. №29 затверджено програму державного моніторингу поверхневих вод. Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій області з метою забезпечення виконання даної програми державного моніторингу вод по діагностичному та операційному моніторингу здійснює на території області відбір проб поверхневих вод: 

в 7 пунктах моніторингу в суббасейні річки Прип’ять (басейн річкиДніпро); 

в 12 пунктах моніторингу в басейні річки Дністер; 

в 4 пунктах моніторингу в басейні річки Південний Буг. 

Згідно результатів досліджень за січень 2025 року стан масивів поверхневих вод в розрізі зазначених басейнів наступний. 

В суббасейні річки Прип’ять за фізико-хімічними показниками в місцях питних водозаборів встановили перевищення по органічному показнику БСК (біологічне споживання кисню) також виявили перевищення по масовим концентраціям: заліза, марганцю та амоній іонам. Значення інших біогенних показників (фосфат-іонів, нітрат-іонів, нітрит-іонів, сухого залишку)  знаходяться нижче гранично допустимих концентрацій для водойм питного, господарсько-побутового та рибогосподарського водокористування. 

Дослідження по визначенню хімічних показників (пріоритетних та специфічних басейнових) показали наявність в межах максимально допустимих значень екологічних нормативів якості  таких речовин: *   поліароматичних вуглеводнів: флуорантену, бензо(a)пірену; *   металу: нікелю. З перевищенням гранично допустимої концентрації для води рибогосподарських водойм виявили хром. 

Більше  інформації про якісний стан поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять можна знайти на офіційному сайті Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять (https://buvrzt.gov.ua). 

Результати випробувань поверхневих вод басейну річки Дністер, на деяких масивах показали вміст наступних речовин: *   пестицидів: алахлору, ацетохлору, дикофолу, циперметрину; *   фармацевтичного препарату: триклозану; *   поліароматичного вуглеводню: флуорантену; *   леткої органічної сполуки: трихлорметану; *   металу: нікелю. Значення їх концентрацій знаходяться в межах максимально допустимих екологічних нормативів якості. В п’яти пунктах моніторингу виявили цинк, а в одному – хром  з концентраціями, які перевищують нормативне значення ГДК для води рибогосподарських водойм. 

На офіційному сайті Дністровського басейнового управління водних ресурсів (https://vodaif.gov.ua) знаходиться більше інформації про якісний стан поверхневих вод річкового басейну Дністра. 

В поверхневих водах басейну річки Південний Буг, згідно випробувань на вміст металів, в трьох пунктах моніторингу зафіксували перевищення ГДК цинку для води рибогосподарських водойм. У відібраних пробах поверхневих вод пестициди, поліароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки не виявлені. Детальніша інформація про якісний стан поверхневих вод басейну річки Південний Буг знаходиться на офіційному сайті Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг (https://buvrpb.davr.gov.ua). 

З інформацією щодо результатів моніторингу поверхневих вод питних водозаборів на території Хмельницької області можна ознайомитись в електронній системі Державного агентства водних ресурсів України: МОНІТОРИНГ ТА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ (http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index).

Залишити відповідь