?День Дніпра 2019!??

розміщено в: Новини | 0

✅7 липня увесь  басейн річки Дніпро від Білорусі до Чорного моря відзначав день річки, яка є третьою за довжиною й площею басейну річка Європи.

✅Масштабний екологічний захід відбувався у Саду каменів та парку «Наталка» в м.Києві. 

Представники РОВР у Хмельницькій області на чолі з начальником Димінським Ю.М. також взяли участь у святкових заходах. 

✅Усі організатори виступили із надихаючими промовами і бажали українцям змінюватися і вчитися берегти водні ресурси.

Овчаренко Ірина Іванівна — голова Державного агентства водних ресурсів України зазначила:

 «День Дніпра – це те свято, коли всі об’єднуються із одною метою, не лише весело провести час, а і долучитися до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямовувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам. 

Маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті».

✅Захід розпочався із зариблення Дніпра, яке було організовано і проведено фахівцями Держрибагентства.

✅Поки відбувалося зариблення на протилежному боці Дніпра зібралося понад 200 плавців аматорів, професійних спортсменів, навіть дітей, які вже готувалися до участі у феєричному перепливі Дніпра «Swim across Dnipro».

✅Також для дітей працювало аква-містечко, де  вони мали можливість на повну «почілітися», навчитися малювати ебру, вираховувати «водний слід» продуктів, які ми споживаємо, та одягу, який носимо.

✅Працювала фотозона із численними локаціями, де як дорослі, так і діти мали змогу зробити шикарні світлини на фоні Дніпра.

✅Івент завершився грандіозною концертною програмою та пінною дискотекою для дітей.

✅Іще під час відзначення Дня Дніпра на локації було розміщено «пластикового монстра» дев’ятинога.

✅Ця міфічна істота виготовлена з вживаного переробленого пластику і показує насправді дуже серйозну проблему – засмічення водойм мікропластиком і пластиковими відходами у цілому. Ця інсталяція символізує загрозу річковим екосистемам, яку несе пластикове сміття. 

✅Ми закликаємо людей змінюватися задля того, щоб ці зміни ставали частиною нас і ми не засмічували Дніпро пластиковими відходам.

✅Бо коли ми споживаємо рибу – вона вже містить мікропластик, який потрапив у водойми через наші з вами дії.

✅До речі, 3-д інсталяція з переробленого пластику «Пластик проникає в кожен річковий басейн» виготовлена з пластикових кришечок, зібраних на переробку водогосподарськими організаціями Держводагентства (більше 30 кг пластику пішло на нього).

✅Не будьте байдужити – Будьмо екологічними!

❗️Захід організовано Держводагентством спільно із Мінприроди, Держрибагентством, проєктом «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), ПрАТ «Укргідроенерго», AQUAMAN 3.8, БУВР середнього Дніпра, Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

[Інформація та фото взяті з оф.сторінки Держводагентством у Фейсбук].

Залишити відповідь