02 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь
У цей день у м. Рамсар (Іран) у 1971 році було підписано міжнародну угоду – Конвенцію з водно-болотних угідь міжнародного значення. Україна також є однією зі сторін Рамсарської конвенції. Наразі мережа водно-болотних угідь міжнародного значення у нашій країні нараховує 50 територій, захист та відновлення яких є запорукою збереження біорізноманіття, оскільки близько 40 % усіх відомих людству видів рослин та тварин оселяються саме у водно-болотних угіддях.
Мета: зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.
Цьогорічне гасло — “Час відновити водно-болотні угіддя”.
На території Хмельницької області розташовані два водно-болотних угіддя – «Пониззя річки Смотрич» (1480 га) та «Бакотська затока» (1590 га). Обидва об’єкти відіграють важливу роль у збереженні біорізноманіття, є гарним середовищем існування для різних птахів, заплавні ділянки створюють добрі умови для відтворення видів птахів водно-болотного комплексу і нересту ряду видів риб.
Водно-болотні угіддя – найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури.
Варто знати, що при провадженні своєї господарської діяльності, необхідно пам’ятати про руйнівні та незворотні наслідки недбалого ставлення до навколишнього середовища, інакше в майбутньому екологічних катастроф не уникнути.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.