10 травня 2023 року працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області прийняли участь у тренінгу

розміщено в: Новини | 0

10 травня 2023 року працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області прийняли участь у тренінгу з питання підготовки Програми заходів Плану управління річковим басейном Південного Бугу. Участь у тренінгу приймали представники водогосподарських організацій, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, водоканалів з областей, що знаходяться в басейні річки Південний Буг.

Тренінг організовано Державним агентством водних ресурсів України та Басейновим управлінням водних ресурсів річки Південний Буг із залученням експертів EU4Environment.

Під час тренінгу експерти ознайомили присутніх із вимогами до підготовки пропозицій до Програми заходів, із положеннями  Директиви ЄС про очистку міських стічних вод (UWWTD 91/271) та необхідністю їх врахування при формуванні Програми заходів, які направлені на вирішення головних водно-екологічних проблем.

Головні проблеми, які передбачено розв’язати для покращення якості поверхневих вод та досягнення основної стратегічної цілі – досягнення “доброго” стану поверхневі води:

  • заходи спрямовані на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами;
  • заходи, спрямовані на покращення/відновлення гідрологічного режиму та морфологічних показників у разі порушення вільної течії річок, гідравлічного зв’язку між руслами річок та їх заплавами, гідрологічних змінах, модифікації морфології річок.

Також присутніх ознайомили із порядком проведення економічної оцінки запланованих заходів.

Підготовка Програми заходів до Планів управління річковими басейнами має проходити у тісній співпраці водогосподарських організацій, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, водоканалів.

Залишити відповідь