22 березня – Всесвітній день води

розміщено в: Новини | 0

Ідея про проведення такої дати вперше була оголошена на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД) в Ріо-де-Жанейро у 1992 році.

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 47/193 від 22 грудня 1992 року, якою ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. 

Головне завдання цього дня – нагадати всім людям на планеті про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі, а також привернути уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

  • сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
  • інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
  • залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Щороку у Всесвітній день водних ресурсів привертається увага до певної проблеми забезпечення прісною водою. У 2019 році темою Всесвітнього дня води є – «Вода для всіх».

Вода є життєво важливим ресурсом. Всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби – на 75%, медузи – на 99%, картопля – на 76%, яблука – на 85%, помідори – на 90% , огірки – на 95%, кавуни – на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

З якістю питної води пов’язаний стан здоров’я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Питна вода високої якості та достатня її кількість підтримує здоров’я екосистем та сприяє підвищенню здоров’я людей.

В Україні гостро стоїть проблема якості води та забезпечення населення якісною питною водою. Це пов’язано із забрудненням водних об’єктів стічними водами, засміченням прибережних захисних смуг та водоохоронних зон промисловими та побутовими відходами, нераціональним використанням водних ресурсів, виснаженням та забрудненням підземних горизонтів.

У 2018 році у водні об’єкти скинуто 49,98 млн. мзворотних вод . В поверхневі водні об’єкти відведено 47,38 млн. м3 зворотних вод. У водні об’єкти області скинуто 1,001 млн. мзабруднених стічних вод.

Найбільшими забруднювачами поверхневих вод є комунальні підприємства. Протягом 2018 року підприємствами житлово-комунального господарства у поверхневі водні об’єкти скинуто 29,03 млн.м3зворотних вод, із них 0,991 млн.м3 – забруднених.

Розв’язання проблеми нестачі прісної води можна й необхідно врегулювати впровадженням ефективної системи управління водними ресурсами, забезпеченням раціонального використання та охорони від забруднення і засмічення.

ДодатокРозмір
dodatok.pdf528.41 KB

Залишити відповідь