28 вересня  – Всесвітній день моря.

розміщено в: Новини | 0

Відзначається з 1978 року за рішенням Х сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (ИМКО) в останній четвер вересня.

Мета Всесвітнього дня моря привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Два найбільш важливі завдання – підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою.

Близько 70% планети покрито водою. Біомаса всіх морських мешканців – від водоростей до блакитних китів – складає 90% біомаси всіх живих організмів планети. Існування більшості представників різних видів морської флори і фауни пов’язано з кораловими рифами.

Як допомогти морю може кожен?

  • не викидайте пластикове сміття у річки. Якщо бачите пляшку чи пакет, які пропливають повз вас, витягніть їх і утилізуйте;
  • не змивайте засоби особистої гігієни у каналізацію;
  • організовуйте або долучайтесь до акцій прибирання прибережних територій у вашому місті.

Сьогодні флора та фауна наших Азовського та Чорного морів страждає від ворожих дій. Окупанти щодня ставлять на межу екологічної катастрофи весь Азово-Чорноморський регіон.

 Нафтове забруднення із суден, скиди ракетного палива, злочинний підрив дамби Каховського водосховища, призвели до опріснення і цвітіння води, забруднення, раптової руйнації оселищ та гибелі тварин і рослин. Також, у воді зафіксували РНК ротавірусу та ДНК сальмонели, але небезпека існує не лише через збудники інфекцій, а й через міни, які принесло течією після підриву ГЕС.

Спільними зусиллями переможемо, очистимо наші моря від сміття та  агресора!

Залишити відповідь