Впродовж минулого періоду Хмельниччина знаходилась в полі зниженого атмосферного тиску та відмічалося надходження дещо тепліших повітряних мас.
Тепла й сонячна погода чергувалася з прохолодною та вологою. В середині звітного тижня атмосферні фронти зумовили на території області проходження значних дощів та гроз з поривами вітру. Поки що в травні температура залишається нижчою або близькою до норми, а періодичні похолодання та опади лише посилюють відчуття тривалої весни.
Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень від 12оС до 18оС тепла, вночі від 4оС до 10оС тепла. Вітер переважав північно-західного напрямку з переходом на південно-західний.
На річках, які протікають на території області, впродовж звітного періоду відмічається незначне підвищення рівнів води. На деяких ділянках річок рівні води днями знижувались, або залишалися без змін.
За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:
Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного періоду на водомірному посту відмічалось незначне підняття рівня води. За останню добу рівень води збільшився на 2 см/добу і становить 295 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.
Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня рівень води поступово збільшувався (+46 см). За останню добу рівень води збільшився на 7 см/добу і становить 284 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.
Басейн р. Дністер:
На лівобережних притоках річки Дністер впродовж минулого періоду відмічається незначне підвищення рівнів води. Впродовж останньої доби спостерігались коливання рівнів води інтенсивністю ±(3-14) см/добу або на деяких ділянках річок рівні води залишались без змін.
Режим роботи найбільших водосховищ
Найбільші водосховища в області:
– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, басейн річки Південний Буг) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,57 м БС (зміна рівня з початку звітного тижня: +6 см) (НПР=265,50 м БС).
– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббасейн річки Прип’ять) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,68 м БС (зміна рівня з початку звітного тижня: +3 см) (НПР=203,00 м БС).
– Дністровське водосховище (басейн річки Дністер), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 119,84 м БС (зміна рівня з початку звітного тижня: +5 см) (НПР=121,00 м БС).
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.