Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 12 по 18 травня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого тижня на Хмельниччині спостерігалась тепла, часом з посиленням вітру погода.  Невеликими, короткочасні опади випадали посеред тижня і в останній день.

Загалом сума опадів за тиждень склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 14,6-0 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 8,9 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 12-1,3 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  +16…+24,4оС, в нічні періоди +4,4… +12,8оС.

На річках відбувалось коливання рівнів води, які проходили у межах їх русел.  Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води, в переважній більшості днів, як і минулого тижня, залишався без змін. В останній день тижня рівень води становить 284 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) відбувалось коливання рівнів води, з невеликою перевагою зростання. На кінець звітного періоду рівень води становить 224 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відмічались коливання рівнів води у межах русел річок, з перевагою зниження. На деяких водпостах, в окремі дні, рівнів води залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (5 створів).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод в інтервалах:

в заплавах річок 0,65-0,95 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  0,9-3,1м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,56 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  режимами встановленими по басейну р. Прип’ять  за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 202,67 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,50 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь