Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 14 по 20 липня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого тижня погоду на Хмельниччині визначав антициклон зі середньоазійською спекою і часом з майже безвітряною погодою.

За останню добу звітного періоду змінився характер погоди: захмарило, відбулось зниження температури повітря, випадали опади, місцями інтенсивні та з грозами.

Загалом сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 17,8-35 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 17 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 7-0 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  29…33,2оС, в нічні періоди 16,2…20оС тепла.

На річках області режим літньої межені з коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), на протязі тижня рівень води, в переважній більшості днів, залишався без змін. В останній день тижня рівень води, внаслідок опадів, підвищився на 3 см/добу і становить 280 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води залишався без змін, або днями знижувався з інтенсивністю 1 см/добу. На кінець звітного періоду рівень води зріс на 5 см/добу і становить 220 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі тижня відбувались коливання рівнів води з перевагою загального спаду, або вони  днями залишались без змін, в залежності від погодних умов (опадів та температури повітря). За останню добу відбувались коливання рівнів води від -6 до +5 см/добу, з перевагою зростання, або на деяких водпостах рівні води залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,48 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,63 мБс (НПР=203,00 мБс). – Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,55 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь