Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 21 по 27 липня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

В перші дні минулого тижня Хмельниччина перебувала під впливом атмосферного фронту, що супроводжувалось сильними опадами з грозами, поривами вітру до 15 м/с та зниженням температури повітря. Надалі опади припинились та поступово зростала температура повітря аж до спекотної +28…+29,5оС.

Загалом сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 27-45 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 68 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 83-32 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  17…29,5оС, в нічні періоди 10…19,5оС тепла.

Внаслідок інтенсивних опадів в перші два дні звітного тижня на річках області утворилась хвиля дощового паводку з підвищенням рівнів води в межах русел, без негативних наслідків.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), після підвищення в перші два дні тижня, рівень води в наступні дні знижувався. В останній день тижня рівень води знизився на 2 см/добу і становить 278 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води в короткий період дощового паводку зріс на 59 см та в наступні дні спав на 53 см. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 4 см/добу і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі тижня відбувалось зростання рівнів води під час хвилі дощового паводку та їх загального спаду до кінця тижня. За останню добу відбувались зниження рівнів води на 1-9 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,56 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,62 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,01 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь