Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 11 по 17 серпня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Протягом минулого звітного тижня погода на Хмельниччині визначалась під впливом активного антициклону з високими температурними режимами повітря та відсутністю будь-яких опадів. Лише в останній день звітного періоду, переважно в центральному регіоні області (бас. П. Бугу), пройшли невеликі, короткочасні грозові дощі до 3 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  23…30,8оС, в нічні періоди 10,2…18,8оС тепла.

На річках області встановлюється літня межень з коливання рівнів води в залежності від погодних умов. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води переважно залишався без змін. В останній день тижня рівень води також залишався без змін і становить 279 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води щоденно знижувався на 2-7 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води залишався без змін і становить 206 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі тижня відбувалось коливання рівнів води в залежності від погодних умов, з перевагою спаду. За останню добу на водпостах відбувались коливання рівнів води ±(1-2) см/добу, або на іншій частині водпостів рівні води залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,49 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,66 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,21 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь