Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 25 по 31 серпня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного тижня на Хмельниччині відмічався мінливий характер погоди під впливом циклону з північного заходу: було прохолодно, як для літньої пори року, випадали опади і особливо значні опади на початку та наприкінці звітного періоду.

Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 32,6-77,9 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький)= 33 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 57,9-78,4 мм. 

А загалом сума опадів за серпень 2021 року перевищила місячні норми по усіх метеостанціях розташованих на території області, окрім м/ст. Шепетівка. Відповідно сума опадів становить: по суббас. Прип’яті  87-121% від норми на серпень місяць, бас. Пд. Бугу 188%, бас. Дністра 189-283%.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  14,2…26,6оС, в нічні періоди 8,2…15оС тепла.

На річках області, за сильних опадів на початку та наприкінці звітного періоду, відбувались підйоми рівнів води в межах русел, без негативних наслідків. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води протягом першої половини тижня переважно залишався без змін. В другій половині тижня, після опадів, рівень води підвищився і на 31 серпня становить 287 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води протягом першої половини тижня залишався без змін. В другій половині тижня, після значних опадів, рівень води зріс на 28 см.  На 31 серпня рівень вже знизився на 7 см/добу і становить 210 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, внаслідок опадів, в більшості  днів тижня, відбувалось підвищення рівнів води, з перевищенням тенденції спаду в останній день звітного періоді, або на деяких водпостах, в окремі дні, рівні води  залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,65-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,54 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,60 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 117,84 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь