Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  02 по 08 лютого 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині спостерігались зміни температурного режиму повітря: Скандинавський циклон зумовив невеликі снігові опади та помірно теплу погоду, з відлигами та часом сильним вітром. За останні дні тижня середньодобова температура повітря вже була з позитивною температурою, що ймовірно спричинить початок танення снігового покриву. Сніговий покрив поповнювався, танув та ущільнювався і 08 лютого на  поверхні ґрунту залишається шар снігу: суббас. Прип’яті 21-6 см; бас. П.Бугу до 16 см: бас. Дністра до 1 см. 

Загалом сума опадів за звітний період склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 14,9-11,4 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 13,5 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 8,9-6,9 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  1,2оС морозу…6,5оС тепла, в нічні періоди 8,5оС морозу …2оС тепла.

На річках малозмінний гідрологічний режим з невеликими коливаннями рівнів води та деяким підвищенням рівнів в останній день тижня. На водоймах суцільний льодостав вкритий шаром злежалого мокрого снігу. На річках деінде залишки заберегів.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, рівні води, в більшості днів, залишались без змін. За останню добу рівень підвищився на 1 см/добу і становить 286 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), впродовж звітного періоду, відмічались коливання рівня води із зростанням в останні два дні на 7 см. В останній день звітного періоду рівень води підвищився на 6 см/добу і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(4-8) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу на переважній більшості водпостів відмічається зростання рівнів на 2-11 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,2 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,2-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,58 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,69 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,82 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь