Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 30 березня по 05 квітня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

На території Хмельниччини впродовж минулого звітного періоду тепла погода поступово змінилась на більш прохолодну з невеликими нічними морозами. В другій половині тижня випадали опади у вигляді дощу, снігу та снігу з дощем.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря впродовж минулого звітного періоду становили  вдень 3оС…16оС тепла, в нічні періоди 3оС морозу…7оС тепла.

Опади, які випадали на території області, сприяли  невеликому підвищенню рівнів води в річках, без виходу води на заплави.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня рівні води, в більшості днів, підвищувались, в інші дні – залишались без змін.  За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 284 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відбувалось коливання рівні води в межах ±(4-0) см/добу. В останній день рівень залишався без змін і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води в межах ±(5-4) см/добу, з перевагою зростання після опадів, та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу на більшості водпостів відбувалось коливання рівнів води ±(4-1) см/добу, або на інших рівні залишались без змін,.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,4 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,4-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,57 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,72 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,24 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь