Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з   22 по 28 червня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Починаючи з перших днів звітного періоду погода на Хмельниччині відзначалась поступовим підвищенням температури повітря, аж до спекотної в денні часи. На початку та в передостанні дні тижня по території області пройшли короткочасні зливові дощі, місцями сильні, з грозами.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря впродовж минулого звітного періоду становили  вдень 19оС…30оС тепла, в нічні періоди 12о.С…18оС тепла.

На річках відмічається стабільний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), рівні води днями залишались без змін, або знижувались. За останню добу рівень води  залишався без змін і становить 286 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), відбувалось як невелике зниження  рівня води, так і його підвищення. В останній день рівень знизився на 2 см/добу і становить 223 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання рівнів ±(9-3) см/добу та на  деяких г/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,56 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,70 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) становить 118,31 м БС (НПР 121,00 м БС).

Залишити відповідь