Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 03 по 09 серпня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині спостерігалась тепла, літня погода, з невеликими температурними коливаннями повітря. Протягом останньої доби хмарно, по території області випадають опади, місцями інтенсивні.

Максимальні значення температури повітря становили  вдень 29оС…22оС тепла, в нічні періоди 17о.С…13оС тепла.

На річках відмічається стабільний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), рівні води, в переважній більшості днів залишались без змін. За останню добу рівень води  знизився на 1 см/добу і  становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), в більшості випадків відбувалось зниження рівня води, або в деякі дні рівень залишався без змін. В останній день рівень води  підвищився на 1 см/добу і  становить 211 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(13-8) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, коливання рівнів води ±(1-2) см/добу та на  деяких в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,2 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,41 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,45 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,25 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь