Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 17 по 23 серпня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

На протязі минулого звітного періоду на Хмельниччині дощова погода з 19 серпня змінилась на суху, спекотну погоду з мінливою хмарністю. Максимальні значення температури повітря становили  вдень 30оС…23оС тепла, в нічні періоди 18о.С…14оС тепла.

На початку звітного тижня  зливові дощі спричинили незначне зростання рівнів води на річках області і найбільше в бас. Південного Бугу – на 18 см, зі зниженням в наступні дні до попередніх рівнів. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), в залежності від погодних умов та опадів переважно відбувалось зниження рівня води інтенсивністб 3-2 см/добу.

За останню добу рівень води  залишався без змін і  становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), після короткочасного підвищення рівня води, внаслідок опадів 17-18 серпня на 18 см та вже в наступні дні відбувалось  зниження рівня води.  В останній день рівень води  залишався без змін і  становить 214 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води в залежності від погодних умов ±(6-3) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, коливання рівнів води ±(1-3) см/добу, з перевагою зниження та на  інших в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,2 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,2-3,1 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,49 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,43 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 115,72 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь