Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 04 по10 січня 2023 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду з вторгненням північних атмосферних фронтів відносно тепла погода на Хмельниччині змінилась на морозну, з посиленням вітру та опадами у вигляді дощу і снігу. Сніговий покрив утворювався і танув лише в центральній та північній частині (бас П.Бугу та суббас. Прип’яті) та на даний час відсутній на території області.

Максимальні та мінімальні значення температури повітря становили  вдень 4оС тепла …3оС морозу, в нічні періоди 0оС …5оС морозу.

На річках відбувалось коливання рівнів води в межах русел, в залежності від погодних умов. На штучних водоймах спостерігались процеси льодоутворення. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня поступове зниження рівнів води. На кінець тижня рівень води становить 332 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) коливання рівнів води з загальною невеликою перевагою зниження. За останню добу рівень води піднявся на 2 см/добу і становить 229 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води з максимальною інтенсивністю ±(2-5) см/добу, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках відмічається переважно незначне коливання рівнів води в межах ±(1-4) см/добу, та на  деяких в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-2,9 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала, припливні води скидаються через водоскид. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,41 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 114,89 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь