Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  03 по 09 травня 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Минулого звітного періоду, з надходженням атмосферного фронту, безхмарне сонячне небо на Хмельниччині змінилось на хмарну погоду з помірними дощами та відчутним зниженням температури повітря.

Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 8оС…21оС тепла, в нічні періоди 4оС…9оС тепла.

Рівень води перебуває в межах русел річок та відбувається стабілізація рівнів води після хвилі дощового паводку.

Згідно з даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня відбувалось поступове зниження рівня води та за останні дні рівні залишались без змін. За останню добу рівень води не змінився і становить 292 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня переважало зниження рівня води з загальним спадом рівня на 13 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 240 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось  коливання  рівнів води з перевагою спаду,  на іншій частині водпостів рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках Дністра відбулось невелике коливання рівнів води в межах ±(7-1) см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,58 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,84 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Відповідно до узгодженого Міжвідомчою комісією та затвердженого Держводагентством режиму роботи Дністровського водосховища, з 17.04.2023р. проводиться еколого-репродукційний попуск води з водосховища в пониззя річки Дністер.

Залишити відповідь