Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 02 по 08 серпня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Після зміни повітряних потоків та надходження теплих повітряних мас з південних широт на Хмельниччині домінувала дуже спекотна, суха погода. Водночас, після аномальної спеки, в передостанні дні вказаного періоду відбулася зміна синоптичної ситуації: атмосферні фронти на територію області принесли дощі з грозами й послаблення спеки – відбулось суттєве зниження денної температури повітря з 31-33°С до 19°С.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 22°С…33°С тепла, в нічні періоди 12°С…21°С тепла.

На річках, які протікають на території області, вода перебуває в межах русел річок з коливаннями в залежності від погодних умов. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня, коливання рівня води без загальної зміни рівня на початок та кінець тижня. За останню добу рівень підвищився на 3 см/добу і становить 293 см «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня в більшості днів відбувався спад рівня води. Загалом зниження рівня води за тиждень склало 11 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 201 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось коливання рівнів води в залежності від погодних умов, або на іншій частині водомірних постів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на частині притоків Дністра відбувається невелике зростання рівнів води на 1-4 см/добу та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,43 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,42 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь