Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  06 по 12 вересня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж всього минулого періоду на Хмельниччині було сухо, сонячно, ранок, вечір – свіжі, а небо ясним. Опадів не відмічалось. Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 250С…220С тепла, в нічні періоди 120С…90С тепла.

На річках, які протікають на території області, триває літньо-осіння межень. Високі температури повітря сприяли прогріванню та збільшенню випаровування води, інтенсивному розвитку водоростей і інших водних рослин та виникненню процесів цвітіння води.

За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з незначними добовими коливаннями ±(0-8) см/добу.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня коливання рівня води інтенсивністю ±(1-2) см/добу, з перевагою зростання, та в передостанні дні тижня рівень води залишався без змін. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнювала  +6 см. За останню добу рівень підвищився на 2 см/добу і становить 296 см «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня, в більшості днів, відбувалось коливання рівня води в залежності від погодних умов, з невеликою тенденцією до зниження. Загалом за тиждень рівень знизився на 4 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 193 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер спостерігаються рівні літньо-осінньої меженні та відбувалось незначне їх коливання, або на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на більшій частині притоків Дністра коливання рівнів води ±(1-8) см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,43 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,31 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь