Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка  з  20 по 26 вересня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж вказаного періоду, під впливом антициклону, на Хмельниччині було сухо, сонячно і тепло, днями навіть дуже тепло, подекуди до +26-28 градусів. Істотних опадів практично не було і в басейнах річок зберігається тенденція посилення посухи.

На річках, які протікають на території області, триває літньо-осіння межень. З деяких рибоводних ставків та рибогосподарських технологічних водойм розпочався випуск води для проведення облову риби, що має сприяти поліпшенню санітарно-екологічного стану річок в посушливий осінній період. Проте на поверхневих водних об’єктах ще зберігаються процеси цвітіння води.

За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з невеликими добовими коливаннями.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувалось поступове невелике зниження рівня води. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнювала  -6 см.

За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 300 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня відбувалось коливання рівня води без загальної зміни рівня на початок та кінець тижня. За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 202 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер зберігаються рівні літньо-осінньої меженні та відбувалось незначне їх коливання максимальною інтенсивністю ±(7-5) см/добу, або на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу відмічались невеликі коливання рівнів ±(1-2) см/добу та на деяких в/п рівні води залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,50 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,23 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь