Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 20 по 26 грудня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду на Хмельниччині панувала відносно тепла, не типова зимова погода. Днями погода була вітряною, похмурою та вологою, випадали опади у вигляді снігу та дрібного дощу. Сніг, який випав напередодні (1-3 см), повністю розтанув.

Температура повітря перебувала в межах від 2°С морозу до 10°С тепла.
На річках, які протікають на території області, спостерігаються низькі рівні води. При цьому вода перебувала в межах русел річок з незначними добовими коливаннями рівнів. На штучних водних об’єктах зберігається крихкий льодостав вкритий водою та льодостав з ополонками.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня, в більшості днів, рівень води залишався без змін та в деякі дні знижувався на 1-4 см/добу. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнює -4 см. За останню добу рівень підвищився на 1 см/добу і становить 282 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – в переважній більшості днів звітного періоду рівень води залишався без змін. За останню добу рівень підвищився на 1 см/добу і становить 211 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:
На водомірних постах лівобережних притоків р.Дністер відбувались незначні коливання рівнів води ±(1-3) см/добу з перевагою спаду та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, відбувались коливання рівнів води на 1-4 см/добу та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).

Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,26 м БС (НПР=203,00 м БС).

Дністровське водосховище (бас. Дністра), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь