Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  14 по 20 лютого 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду погода здебільшого була відносно теплою, з опадами в перші дні звітного тижня. Надалі опади припинились і теплі повітряні потоки змінились на південно-східні, що зумовило похолодання, нічні морози та випадіння снігу, переважно в північній частині області, шаром понад 1 см (суббас. р. Прип’ять).

Температура повітря перебувала в межах від  70С тепла до 20С морозу.

На річках, які протікають на території області, після припинення опадів відбувається поступове зниження рівнів води в межах русел річок. На водних об’єктах льодові явища відсутні.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувались, в більшості днів, зниження рівня води інтенсивністю 4-8 см/добу. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 299 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см. Загалом за тиждень рівень знизився на 12 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду рівень води зростав після опадів, з наступним зниженням. Істотної загальної зміни рівня води за звітний період не відбулось. За останню добу рівень знизився на 3 см/добу і становить 250 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-20) см/добу, з перевагою спаду за останні дні, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на  більшості водпостів, відбувається зниження рівнів води на 1-3 см/добу, та на частині в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснювався забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,67 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,59 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь