Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 21 по 27 лютого 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого звітного періоду погода на Хмельниччині була типовою напередодні весни – хмарною з проясненням, із плюсовою температурою, помірним вітром та часом з невеликими дощами. На території області сніговий покрив відсутній.

Температура повітря перебувала в межах від  30С до 120С тепла.

На річках, які протікають на території області, відбувається невелике загальне зниження рівнів води в межах русел річок. На водних об’єктах льодові явища відсутні.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня, в більшості днів, рівень води залишався без змін та в окремі дні спостерігалось їх невелике зниження (загалом за тиждень зниження становить 6 см).  За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 293 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду рівень води щоденно поступово знижувався. Загалом за тиждень рівень знизився на 11 см. За останню добу рівень води знизився на 1 см/добу і становить 239 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-6) см/добу, із загальною перевагою спаду, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на  більшості водпостів, переважає зниження рівнів води на 1-2 см/добу, та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,61 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,69 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,82 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь