Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  06 по 12 березня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого періоду, з 6 березня, на територію Хмельниччини поширився антициклон, що викликало похолодання (в нічні години – невеликі морози) та забезпечило переважно суху погоду з мінливою хмарністю. Натомість, в останні дні, захмарило, було прохолодно, вітряно та випадав холодний дрібний дощ.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах від  100С тепла до 30С морозу.

На річках, які протікають на території області, утримувався малозмінний рівневий режим з невеликою тенденцією до зниження рівнів води.  На водних об’єктах льодові явища відсутні.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня рівень води знижувався на 1-2 см/добу, або в інші дні залишався без змін. (загалом за тиждень рівень води знизився на 5 см).  За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 286 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду спостерігалось щоденне зниження рівнів води на 1-3 см/добу Загалом за тиждень рівень знизився на 8 см. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 223 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води ±(1-8) см/добу в межах їх русел та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, за данними водпостів, відбувалось коливання рівнів води ±(1-2) см/добу, та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,66 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,92 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь