Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  03 по 09 квітня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Починаючи з перших днів вказаного періоду на Хмельниччині відбулось короткочасне похолодання. Проте вже на вихідні нова порція субтропічного повітря призвела до підвищення денних та нічних температур повітря, але разом з підвищенням температури пройшли і короткочасні дощі, часом з грозами, вітром та градом. Останні дні звітного періоду були сонячними, теплими і сухими.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  50С…220С  тепла.

На річках, які протікають на території області, утримувався малозмінний рівневий режим з невеликими коливаннями рівнів води в межах їх природних русел.

  Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувалось коливання рівня води в інтервалах ±(1-2) см/добу, з перевагою невеликого спаду. На загал зміна рівня води за тиждень становить -7 см.  За останню добу рівень залишався без змін і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду рівнів води, в більшості днів, знижувались на 1-4 см/добу, або в інші дні рівні залишались без змін.  За останню добу рівень води залишався без змін і становить 217 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах ±(4-5) см/добу, з невеликою перевагою зниження, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, за данними водпостів рівнів води, в більшості випадків, залишались без змін, та на інших водних постах відмічалось їх коливання в межах 1-4 см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,57 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,70 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 120,73 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь