Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 17 по 23 квітня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого періоду, після рясних дощів, на територію Хмельниччини поширилось досить холодне повітря зі сторони Балтійського моря та Скандинавського півострова. Тому в другій половині тижня  відмічалось суттєве погіршення погоди та зниження температури аж до заморозків 20 квітня як на поверхні ґрунту, так і місцями у повітрі. На цей час в області було оголошено  ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  160С…00С  тепла.

На річках, які протікають на території області, внаслідок проходження інтенсивних опадів спостерігалось зростання рівнів води, тобто пройшла невелика хвиля дощового паводку в межах русел річок без негативних наслідків. В останні дні звітного тижня рівні води поступово знижувались до попередніх рівнів.  

 Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в перші дні тижня внаслідок рясних дощів  рівень води зростав щодобово на 1-2 см, та в наступні дні, з припиненням опадів, відмічався спад рівня води. За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 287 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см. На загал істотної зміни рівня води за тиждень не відбулось. 

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – інтенсивні дощі на початку звітного періоду призвели до підвищення рівня води на 11 см та в наступний період рівень знизився до відмітки яка практично була на початок звітного тижня.  За останню добу рівень води знизився на 1 см/добу і становить 227 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер аналогічним чином, в період дощів, відбувались зростання рівнів води на 1-12 см/добу, з подальшим їх спадом. Впродовж останньої доби рівні води, в більшості випадків, знизились на 2-6 см/добу та на частині водних постів рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,55 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,70 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 118,66 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь