Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 24 по 30 квітня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого періоду Хмельниччина перебувала під впливом активного циклону. Дощі пройшли всюди по території області, десь вони були помірні, десь – значні. Проте вже на вихідних відбулась зміна погоди: – черговий антициклон витіснив дощі та забезпечив практично повсюди сонячну, теплу та суху погоду, подекуди  з мінливою хмарністю.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  50С…200С  тепла.

На річках, які протікають на території області, внаслідок відновлення інтенсивних опадів на початку вказаного періоду, зумовило короткочасне зростання рівнів води, в межах русел річок, без негативних наслідків. В подальші дні рівні води поступово знизились до попередніх рівнів, окрім р. П.Буг – де рівень залишається вищим за попередній на 13 см.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в перші дні тижня внаслідок рясних опадів відбулось короткочасне незначне зростання рівня води  та в наступні дні, з припиненням дощів, відбувся спад  рівня води до попередньої відмітки. За останню добу рівень залишався без змін і становить 287 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – опади на початку звітного тижня призвели до різкого підвищення рівня води на 31 см, в межах русла без негативних наслідків. В наступний період рівень знизився і на загал підвищення рівня води за тиждень дорівнює +13 см.  За останню добу рівень води знизився на 5 см/добу і становить 240 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер в період дощів, відбувалось зростання рівнів води на 4-8 см/добу, з подальшим їх спадом. Впродовж останньої доби переважало коливання рівнів води ±(2-4) см/добу та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,59 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,72 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 117,90 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь