Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 29 травня по 04 червня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

На минулому тижні відмічались нестійкі погодні умови, проходили короткочасні грозові дощі, місцями з градом. Температурні показники були доволі високими за рахунок повітряних потоків з півдня.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  260С…130С  тепла.

На річках, які протікають на території області, внаслідок випадіння дощів впродовж тижня, відбувались невеликі підвищення рівнів води в межах русел річок, або днями рівні залишались без змін. Опади, які випали напередодні, дещо покращили ситуацію на водних об’єктах, проте не внесли значних змін в гідрологічний режим річок області.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в переважній більшості днів відбувались невеликі підвищення рівня води в межах 1-3 см/добу. За останню добу рівень води підвищився на 2 см/добу і становить 295 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж вказаного періоду переважало зростання рівня води  інтенсивністю 2-6 см/добу і на загал рівень води за тиждень підвищився на 18 см.  За останню добу рівень води підвищився на 4 см/добу і становить 243 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води з перевагою невеликого підвищення рівнів води внаслідок опадів. Впродовж останньої доби переважало незначне зростання рівнів води на 1-10 см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води стабільний і перебуває на відмітці 265,50 м БС (з початку звітного тижня: зміна 0 см) (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,60 м БС (з початку звітного тижня:-3см)  (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 114,63 м БС (з початку звітного тижня: -16 см; за останню добу +5 см) (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь