Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 22 по 28 квітня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

З початком  минулого тижня на Хмельниччині щодобово відбувалось підвищення температури повітря максимальні значення якої досягали 21-23о тепла вдень 25 квітня. В цей період відмічалась суха з мінливою хмарністю погода. З переміщенням холодного повітря з північного заходу 26 квітня відбулось поступове зниження температури повітря та пройшли дощі різної інтенсивності.  Сума опадів за звітний тиждень становить:

– бас. Дністра = 12,3-10 мм;

– бас. Південного Бугу = 6 мм;

– суббас. Прип’яті = 0,8-0,7 мм.

На річках області спостерігається  стабільний меженний режим з  незначним добовим коливанням рівнів води, які проходять у межах їх русел. Проте, внаслідок дощів, 26 квітня відмічалось зростання рівнів води на усіх річках на 2 – 6 см\добу та спадом їх наступної доби. 

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер протягом тижня відмічались максимальні добові коливання  рівнів води від -5 до +6 см, в межах природних русел. Дані про зміни рівнів на гідропостах за тиждень наведені в додатку 1.

Басейн р. Південний Буг:

Рівні води (г/п Пирогівці) протягом тижня переважно коливались в межах ±(2-3) см/добу з перевагою зростання  і на кінець звітного періоду рівень становить 203 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівні води на протязі тижня рівень води переважно залишався без змін і становить 276 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах. 

Інші малі водосховища працюють за Правилами експлуатації.

 Найбільші водосховища в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,54 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,71 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,74 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь