Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 13 по 19 травня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

Початок минулого тижня відзначався прохолодною погодою, з нічними морозами понад -0,6…-2,6оС. Майже щодня по території області випадали дощі різної інтенсивності. В наступні дні відбулось підвищення температури повітря вночі до 5-10о та вдень до 12-23о тепла.

 Сума опадів за звітний тиждень становить:

– бас. Дністра = 8-8,8 мм;

– бас. Південного Бугу = 12,1 мм;

– суббас. Прип’яті = 39,2-20,7 мм.

На річках області спостерігається  стабільний режим з  незначним добовим коливанням рівнів води, які проходять у межах їх русел. Дощі, які випадали протягом тижня, істотних змін у гідрологічний режим річок практично не вносили. 

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер протягом тижня відмічались максимальні добові коливання  рівнів води ±1-6 см, в межах русел річок з невеликим підвищенням рівнів у період проходження опадів (16.05.2020р.). Дані про зміни рівнів на гідропостах за тиждень наведені в додатку 1.

Басейн р. Південний Буг:

Рівні води (г/п Пирогівці) протягом тижня в більшості випадків залишались без змін, або коливались в межах ±(1-4) см/добу  і на кінець звітного періоду рівень становить 209 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівні води на протязі тижня рівень води переважно залишався без змін і становить 278 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах.

Щодо ситуації на найбільших водосховищах в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,55 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,64 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,73 мБс (НПР 121,00 мБс). Згідно скорегованих та затверджених Сектором у Хмельницькій області Держводагентства режимів роботи водних об’єктів на р. Хомора (суббас. р.Прип’ять) продовжуються попуски води з ставків, для підтримання рівня води в ставку «Гамарня» – джерела питного водопостачання м. Полонне Хмельницької області.                               

Залишити відповідь