Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 22 по 28 липня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого періоду на території Хмельниччини, в переважній більшості днів, спостерігалась тепла, комфортна погода, в останні дні навіть спекотна. Наприкінці тижня,  25-27 липня, по м. Хмельницькому та області пройшли інтенсивні зливові дощі з грозами та шквалистим вітром, що спричинило повалення окремих дерев та стало причиною тимчасового затоплення вулиць  м. Хмельницького.  З часом вода зійшла.

Мінімальні та максимальні значення температура повітря, на протязі минулого періоду, у денні години коливалась в межах  +23…+31оС, в нічні періоди +9,6…+18оС.

Сума опадів за звітний тиждень становить:

– суббас. Прип’яті = 29-5,8 мм;

– бас. Південного Бугу = 28 мм;

– бас. Дністра = 28,4-0 мм.

На річках, що протікають в межах області, встановився режим літньої межені. Згідно даних гідрологічних постів зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) на протязі тижня рівень води знизився на 7 см і на кінець тижня становить 287 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

Рівень води на р. П.Буг (г/п Пирогівці) протягом  тижня знижався, але після зливових дощів (26-27.07.2020р.) рівень піднявся на 15 см, проте загалом за тиждень відбулось зниження на 2 см і на кінець звітного періоду рівень становить 247 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, протягом тижня, відмічалось коливання рівнів води, з перевагою зниження, або в окремі дні рівні води, на деяких водпостах, залишались без змін. В загальному, за тиждень, рівні води переважно знизились на 2-15 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишалась в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,20 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,20-2,65 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,59 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Стік річки та екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 201,97 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 120,13 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь