Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 27 січня по 02 лютого 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого тижня зберігалась морозна погода, з нетривалими відлигами вдень та опадами у вигляді снігу і часом (29 січня) слабкою хуртовиною та поривами вітру до 10 м/с.

Загалом за звітний період сума опадів становила:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Ямпіль – м/ст. Шепетівка) = 8,3-7,9 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 2,8 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 8,9-6,4 мм.

На поверхні грунту сніговий покрив на території області становить від 10-5 см. Запаси води в снігу значно менше норми.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  -2,4…+6оС, в нічні періоди -11…-1,1оС.

На річках області утримується низька  водність з незначними добовими коливання рівнів води, які проходять у межах їх русел. Льодові явища на річках області спостерігаються у вигляді льодоставу, льодоставу з ополонками та інде  заберегів. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня рівні води, в більшості днів, залишались без змін, або в інші дні переважно знижувались на 1-3 см. На кінець тижня рівень води становить 284 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) рівні води переважно залишались без змін, з перевагою зниження. На кінець звітного періоду рівень води становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води ±(2-5) см/добу, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (4 створи).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишаються в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,40 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,40-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснює забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.   Рівень води перебуває на відмітці 202,25 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,30 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь